Merhabalar…
Hoşgeldiniz, Ersan ben.

Burası ne kadar serin insanın hiç dışarı çıkası gelmez valla,
Ee müşteri memnuniyeti bizde daha burada başlar.

Kahvelerimizi yudumlarken bu arada röportajımıza başlıyoruz.
çok sıcak bir karşılama ve atmosfer bizi etkiliyor doğrusu.

Ürün tarzınız ve genel konseptiniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ondört yıldır hem Modoko hem de Masko şubelerimizde modern, çağdaş, sade ve yalın hatlı mobilyalar üretiyoruz. Daha çok ev mobilyaları yapıyoruz. Tarzımız ofis mobilyası olarak da kullanılabilir, bu genelde ev rahatlığını ofisde tercih edenlerin seçimi oluyor.

Tarz modern olunca modayı takip etmek de gerekiyordur herhalde bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Herşeyden önce müşterilerimiz modayı takip ediyor. Bu yüzden modayı takip ve araştırma kaçınılmaz oluyor. Bize müşterilerin sıkca sordukları bir soru var. "Acaba birkaç sene sonra bunların modası geçer mi" şeklinde. Tasarımlarımızı hazırlarken klasik hatları modernize ederek bir sentez oluşturuyoruz. Sonuçta hem klasik anlayışın kilitli sınırlarını aşmış oluyoruz, hemde kalıcı yıllarca severek kullanılacak modern mobilyalar yapmış oluyoruz.

Ürünleriniz ithal mobilyaları andırıyor. İthal mi satıyorsunuz? Yoksa kendiniz mi üretiyorsunuz?
İkinci sık sorulan soruyu sordunuz. Bize ilk gelen müşterilerimiz ithal mobilya sattığımızı sanıyorlar ama aslında ithal değil. Üretim bize ait. Biz fason çalışırız. Yalnız cila ve kaplama işlemleri bünyemizde mevcut. Kaliteyi artırıp standart bir kalite elde etmenin yolu da budur zaten. Malzemeler ve bazı yan aksesuarlar ithal olabliyoryor. Bunun sebebi bu estetikde ve sağlamlıkta yerlisini bulamamamızdan kaynaklanıyor. Ayrıca bunu müşterimizin tercihlerleri belirliyor. Örneğin ağaç çeşitleri (doğal venge, tik, anigre, abanos ve kiraz), aksesuarlar (dolap taşıyıcı ayaklar tekerlekler, sürgü ve menteşe sistemleri), döşemelik kumaşlar vs. Amaç burda herkesce bilinen ithal mobilya kalitesini yerli fiyatlarla kullanıcıya sunmaktır.

Müşterilerinizin sizi tercih etmelerini neye bağlıyorsunuz?
Fiyatların uygun olmasına,
Dürüst satış politikamıza,
Mimari desteğimize (görsel prezentasyon),
İşlerini severek yapan yetenekli personelimize,
Eski müşterilerimizin referanslarına.

Mimari destek ve görsel prezentasyon, biraz açar mısınız?
Türkiye'de mimari tuhaf bir hal aldı. İnşaat şirketlerinin evleri yaparken mobilya yerleşimlerini hiç dikkate almadıklarını görüyoruz. Hayat standartları ve metrekare orantısı tamamen bozulmuş durumda. Mesela şehir içinde 100 milyar türklirasına 150 m2 ev alabilecek güçdeki insanlar, şehirin hemen dışında toplu konut kentlerinde 75 m2'lik evlerde yaşamak zorunda kalabiliyorlar ve bu evlerde oldukça kullanışsız oluyor, portmanto yerleri bile yok. Dolayısiyle mobilya ölçülerinde standart bozulmuş durumda. Böyle olunca kişiye özel mobilya gündeme geliyor.
Biz müşterimizin evine gidip ölçü alırız, projesini çizeriz ve kendilerine sunarız. Yani müşterilerimiz daha mobilyalarını teslim almadan sanal ortamda kendi evini görür ve karar verir.

Maskodaki mağazanızın adını "ION" koydunuz. Neden Rinaldi değil?
Tabela maliyetimizi düşürmek için!.... :)))))))))….şaka
ION aslında bizi anlatıyor. Bizi diğer firmalardan ionize ediyor.

Teşekkürler…
Üye Giriş
Facebook'la Bağlan
Home