Dekora'dan kısaca bahsedermisiniz ?

Dekora, yaklaşık 30 yıllık el halısı üreticiliğinden gelen kültür ve tecrübenin ortaya çıkarmış olduğu bir markadır.
Dekora 2000 yılında ilk mağazasını İstanbul - Modoko'da açmıştır. 2002 yılı ocak ayında İstanbul - Atatürk Caddesi şubesini, Şubat - 2002'de ise İzmir - K.Yalı şubesini zincirine eklemiştir.
Mağazalarımızda kendi üretimimiz olan geleneksel Türk halıcılığının ve kilimlerinin örnekleri ile modern çizgileri yansıtan Uzakdoğu halıları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Türkmen, Şirvan, Afgan, Tebriz gibi Dünyaca ün yapmış stillerde mağazalarımızda bulunmaktadır.
Temeldeki yaklaşımımız kaliteden ödün vermeden geleneksel motiflerle, modern çizgileri bütünleştirerek her zevke hitap etmektir.


2002 Yılında da yeni mağazalar varmı ?

2002 yılı Ocak ayında İzmir - K.Yalı'daki şubemizle İstanbul dışındaki ilk mağazamızın açılışı yaptık. Şu anda yavru vatan K.K.T.C'de bir şube açılışı için çalışmalarımız devam etmektedir. Nisan ayı içerisinde bu şubemizin devreye girmesi planlanmaktadır.
2003 yılında ise İstanbul Avrupa yakasında iki adet şube açılışı planlanmaktadır.
Anadolu'ya açılacak mağazalarımız için start'ı 2004 yılında vermeyi düşünüyoruz.


Sizce, Modern mi Klasik mi ?

Tercihimiz güzel olandan yanadır. Bu doğrultuda mağazalarımızda her iki stile sahip ürünler yer almaktadır. Ülke olarak kültürel bir değişim yaşamaktayız. Önemli olan malzeme kalitesi, titiz işçilik, dizayndaki yoğun ve yaratıcı emek unsurlarının bir arada yer aldığı bir halı yaratmaktır. Aksi takdirde değişimin, kültürün bir parçası haline getirilmesi imkansız hale gelecektir.
Biz her iki stilde de bu üç unsurun yer almasını sağlamaya çalışıyoruz.


El Halısının özelliği nedir. Alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

El halısının en önemli özelliği dayanıklılık unsurudur. Bu uzun zaman zarfında standartlara uygun olarak üretilmiş bir el halısı renklerinden taviz vermeden ve deforme olmadan ilk günkü özelliklerini taşır.
El halısının özelliklerini anlamak çok yoğun bir bilgi ve tecrübe gerektirir. Maalesef her üründe olduğu gibi bu üründe de desenleri koruyarak bir çok kalitesiz halı üretilmektedir.
Bu durumda tüketicilere önereceğimiz tek şey, mağazaya güvenmektir. Halıcılık piyasasında tüketicilere söylenen ve gelenekselleşmiş bir cümle vardır "Ya halıcılığı bileceksiniz ya da satıcıya güveneceksiniz".

El halısı bakım ve temizliği konusunda bilgi verirmisiniz ?

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.dekora.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Üye Giriş
Facebook'la Bağlan
Home