Salone del Mobile Milano 2016 İzlenimleri

0

Otoritelerin kabul ettiği, dünyanın en büyük Mobilya Fuarı isaloni 2016 yine muhteşemdi. 12-17 Nisan 2016 tarihleri arasında 55. Kez kapılarını açan fuar, toplamda 372.151 ziyaretçiyi ağırladı. Bu rakam, 2014 yılındaki Mutfak ve Banyo kısımlarının da sergilendiği aynı fuara göre %4’lük bir artışı gösteriyor.  iSaloni, halka açık son iki gününde, sadece Cumartesi ve Pazar günleri 41.372 kişiye kapılarını açtı.

Fuar sonuç raporuna göre ziyaretçilerin %67’si yabancı %33’ü ise yerli ziyaretçi idi. Bu da Salone Mobile del Milano’nun neden dünyanın bir numaralı Mobilya Fuarı kabul edildiğinin bir göstergesi. Bu sene 19. Kez fuarda yer alan ve 7. Kez tasarım ödülleri dağıtılan Salon Satellite ise, 35 yaş altı 650 genç tasarımcının gelecek vaadeden tasarımlarını sergilediği mükemmel bir ortam olarak kendini gösterdi. Salone Satellite’ın bu yılki teması “New Material > New Design” olarak belirlendi.

Fuarda adından söz ettiren bir başka etkinlik ise “Before Design : Classic” oldu. İçerisinde klasik eserlerin sergilendiği ve bir kısa film gösteriminin yapıldığı etkinliği görmek isteyen ziyaretçiler sürekli uzun kuyruklar oluşturdu.

Klasik, Lüks Mobilya, Modern ve Tasarım Mobilyalar, Mutfak, Banyo, Salone Satellite, gerek fuar içerisindeki etkinlikleri, gerekse şehrin içerisindeki etkinlikler ile adeta Milano’ya 6 gün boyunca hayat veren bir fuardı.

Bu yazı dizimizde 5 gün boyunca günde ortalama 20 km yürüyerek edindiğimiz izlenimleri sizlerle paylaşacağız.

Uzun yürüyüşlerin sebebi sadece fuarda değil şehrin her noktasında tasarım adına çok saıda etkinlik görmenizin mümkün olmasından kaynaklanıyor. Tortona Design Week ayrı bir dünya, Brera Design District ise apayrı bir dünya…

Devamı yarın…

80%
80%
Güzel
 • Harika
  10
 • Faydalı
  8
 • Yeterli
  6
 • User Ratings (0 Votes)
  0
Share.

Bir Yorum Bırakın