Mobilyaya Ruh Katan Oymalar

0

Oymasanati-2TEKNOLOJİ ÇAĞINA PAPUÇ BIRAKMAYAN MODA

Teknoloji gelişe dursun… Makineler hatta robotlar insan yerine tercih edile olsun… Ama moda dünyası bu değişeme sıcak bakmıyor. Çünkü moda, insan eli değmeyen hiçbir şeyin duygusu olmadığına inanıyor. Bunun yansıması olarak da el işçiliğini daha çok ön plana çıkarıyor. Detayları büyük bir zenginlikle sunuyor ve ne kadar teknolojinin nimetlerinden yararlanırsa yararlansın insan elinin ruhunu ve estetiğini üzerinde barındırıyor.

TEKNOLOJİ Mİ? İNSAN ELİ Mİ?Oymasanati-3

Kuşkusuz insan elinin nimetlerinden en çok faydalanan dünya mobilya ve dekorasyon dünyası… Teknoloji her ne kadar bu dünyanın içine iyiden iyiye girmiş olsa da usta ellerden çıkan oymalar hiçbir robotun yapamayacağı boyutta ve ruhta. Ustalığın üzerine inadına giden zanaatkar mobilya firmaları ise bu yıl karşımıza oymaların en incelikli, en gösterişli haliyle çıktılar. İşçilikte sınır tanımadılar ve adeta teknolojiye meydan okudular.

GELECEĞİN VINTAGE PARÇALARI

Moda dünyası son yıllarda geçmişe sıkı bir özlem duyuyor. Tasarımcıların geleceğin antikalarını ve vintage parçalarını sunduğu bir dönemden geçiyoruz. Teknoloji bu kadar modaya el atmışken ve moda dünyası da bu duruma bir nebze olsa direnirken bu parçaları alıp kullandıktan sonra saklamanızda fayda var.

Share.

Bir Yorum Bırakın