En İddialı Duyguların Rengi ” Kırmızı “

0

Aşık oluruz kırmızıdır, öfke duyarız kırmızıdır… Çünkü en iddialı duyguların rengidir kırmızı. Bu yüzden havalıdır, çarpıcıdır. Hep bir adım daha cesaret ister. Canlıdır, enerjiktir… Çünkü damarlarımızda akan kandır. İçimizde gizli olandır. Moda ise bunu bilir ve kırmızıdan vazgeçmez. Kendimizi ifade etmemizde büyük rol oynayan moda için kırmızı renk kartelasının en başında yer alır. Bu yüzden de her sezon ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında kendine mutlaka yer bulur.

Moda dünyasının vazgeçilmez rengi kırmızı dekorasyona yansıdığında iddiasını daha da artırıyor. Hatta bu dekorasyonun tarzına göre level atlıyor. Şöyle ki modern ise biraz iddialı, avangart ise biraz daha iddialı, klasik ise çok ama çok iddialı… 2016 yılı ise iddianın su yüzüne çıktığı yıl olsa gerek. Çünkü ünlü tasarımcılar dekorasyonda kırmızıyı bol bol kullanıyorlar ve mekanların başrolüne yükseltiyorlar.

Kırmızı koltuk, kırmızı masa, kırmızı konsol, kırmızı duvar, kırmızı aksesuar…Her yerin kırmızı olduğu bir ortamda insanoğlu en gizli kalmış duygularını bile dışarı çıkartabilir. Ama dekorasyon dünyasının profesyonelleri mekanlardaki bu çoklu kırmızıyı öyle bir kombinliyorlar ki iddianın içinde bir sadelik, gösterişin içinde bir yalınlık karşımıza çıkıyor.

Share.

Bir Yorum Bırakın